  • 6SVT330M
6SVT330M
advertisement
Manufacturer No:
6SVT330M
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-6SVT330M
Package:
Datasheet:
6SVT330M
Description:
Cap Aluminum Polymer 330uF 6.3VDC 20% (6.3 X 6.4mm) SMD 0.015 Ohm 1070mA 2000h 125°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
6SVT330M
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 6SVT330M.
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Product Weight (g)
    0.32
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Type
    Polymer
  • Construction
    Cylindrical
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    6.3VDC