  • 70T3519S166BF
70T3519S166BF
advertisement
Manufacturer No:
70T3519S166BF
HK JDW NO:
668-70T3519S166BF
Package:
208-LFBGA
Datasheet:
70T3519S166BF
Description:
Memory IC IDT70T3519
Step5Bar-code shipping tag
70T3519S166BF
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    208-LFBGA
  • Supplier Device Package
    208-CABGA (15x15)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    4 (72 Hours)
  • Technology
    SRAM - Dual Port, Synchronous
  • Voltage - Supply
    2.4V~2.6V
  • Base Part Number
    IDT70T3519
  • Memory Size
    9Mb 256K x 36
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    166MHz