  • 70V3589S133DRG
70V3589S133DRG
advertisement
Manufacturer No:
70V3589S133DRG
HK JDW NO:
668-70V3589S133DRG
Package:
208-BFQFP
Datasheet:
70V3589S133DRG
Description:
Memory IC IDT70V3589
Step5Bar-code shipping tag
70V3589S133DRG
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    208-BFQFP
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SRAM - Dual Port, Synchronous
  • Voltage - Supply
    3.15V~3.45V
  • Base Part Number
    IDT70V3589
  • Memory Size
    2Mb 64K x 36
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    133MHz