  • 715P104910M-167
715P104910M-167
advertisement
Manufacturer No:
715P104910M-167
HK JDW NO:
192-715P104910M-167
Package:
Radial
Datasheet:
715P104910M-167
Description:
Orange Drop® 715P 0.1μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1000V 1kV-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
715P104910M-167
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Orange Drop® 715P
  • Size / Dimension
    0.669Diax0.496L 17.00mmx12.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    1000V 1kV
  • Voltage - Rated AC
    450V
  • Lead Spacing
    1.406 35.70mm
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm