  • 715P15456MD3
715P15456MD3
advertisement
Manufacturer No:
715P15456MD3
HK JDW NO:
192-715P15456MD3
Datasheet:
715P15456MD3
Description:
Film Capacitors 600Volts 150000pF ORANGE DROP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
715P15456MD3
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Mounting Type
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.709Diax1.650L 18.00mmx41.90mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    27.8mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    1.094 27.80mm
  • Insulation Resistance
    2Ohm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    600V
  • Life (Hours)
    500 hours
  • Dissipation Factor
    0.049 %
  • Diameter
    18mm
  • Height Seated (Max)
    1.004 25.50mm