  • 716P10396J-189
716P10396J-189
advertisement
Manufacturer No:
716P10396J-189
HK JDW NO:
192-716P10396J-189
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
Orange Drop® 716P 10000pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 600V-DC 200V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
716P10396J-189
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Orange Drop® 716P
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Voltage - Rated AC
    200V