  • 71AF30-02-2-02N
71AF30-02-2-02N
advertisement
Manufacturer No:
71AF30-02-2-02N
HK JDW NO:
330-71AF30-02-2-02N
Package:
Datasheet:
71AF30-02-2-02N
Step5Bar-code shipping tag
71AF30-02-2-02N
  • Weight
    14g
  • Actuator Material
    Stainless Steel
  • Published
    2010
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Orientation
    Right Angle
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Contact Resistance
    50mOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Throw Configuration
    DPDT
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Circuit per Deck
    DPDT
  • Depth Behind Panel
    24.87mm
  • Index Angle
    30 °
  • Number of Poles per Deck
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    9.53mm