  • 71BS30-03-1-07N
71BS30-03-1-07N
advertisement
Manufacturer No:
71BS30-03-1-07N
HK JDW NO:
330-71BS30-03-1-07N
Step5Bar-code shipping tag
71BS30-03-1-07N
    Panel Mount
  • Published
    2010
  • Number of Positions
    7
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    3
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Circuit per Deck
    SP7T
  • Depth Behind Panel
    30.40mm
    1
  • Number of Poles per Deck
  • Actuator Length
    9.53mm