  • 71MB30-02-3-03N
71MB30-02-3-03N
advertisement
Manufacturer No:
71MB30-02-3-03N
HK JDW NO:
330-71MB30-02-3-03N
Package:
Datasheet:
71MB30-02-3-03N
Step5Bar-code shipping tag
71MB30-02-3-03N
  • Number of Positions
    3
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Body Length or Diameter
    17.45mm
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    2
  • Operating Force
    2.880 ~ 23gfm
  • Contact Current(AC)-Max
    0.075A
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    .075A@115VAC
  • Circuit per Deck
    3P3T
  • Depth Behind Panel
    27.87mm
  • Actuator Length
    9.53mm