  • 71MBSF30-02B12S
71MBSF30-02B12S
advertisement
Manufacturer No:
71MBSF30-02B12S
HK JDW NO:
330-71MBSF30-02B12S
Step5Bar-code shipping tag
71MBSF30-02B12S
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole, Right Angle
  • Number of Positions
    12
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Number of Decks
    2
  • Contact Timing
    Shorting (MBB)
  • Circuit per Deck
    SP12T
  • Depth Behind Panel
    27.87mm
  • Number of Poles per Deck
    1
  • Actuator Length
    9.53mm