  • 71V67603S150BQG
71V67603S150BQG
advertisement
Manufacturer No:
71V67603S150BQG
HK JDW NO:
668-71V67603S150BQG
Package:
165-TBGA
Datasheet:
71V67603S150BQG
Description:
Memory IC IDT71V67603
Step5Bar-code shipping tag
71V67603S150BQG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    165-TBGA
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Base Part Number
    IDT71V67603
  • Memory Size
    9Mb 256K x 36
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    150MHz