  • 7286R20KL.25LF
7286R20KL.25LF
advertisement
Manufacturer No:
7286R20KL.25LF
Manufacturer:
TT Electronics
HK JDW NO:
850-7286R20KL.25LF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
7286R20KL.25LF
    NO
  • Terminal Shape
    LUG
  • Mounting Feature
    CHASSIS MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    3
  • Termination
    Turret
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    20kOhm
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Additional Feature
    PRECISION
  • HTS Code
  • Power Rating
    2W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    POTENTIOMETER
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Actuator Type
    SHAFT
  • Rated Temperature
    70°C