  • 72PMR500KLF
72PMR500KLF
advertisement
Manufacturer No:
72PMR500KLF
Manufacturer:
TT Electronics/BI
HK JDW NO:
860-72PMR500KLF
Package:
Datasheet:
72PMR500KLF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
72PMR500KLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Series
    72
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    Square - 0.375 x 0.375 Face x 0.187 H 9.53mmx9.53mmx4.75mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    500kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W