  • 738D226X0100B6
738D226X0100B6
advertisement
Manufacturer No:
738D226X0100B6
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-738D226X0100B6
Package:
Datasheet:
738D226X0100B6
Description:
22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.001mA
Step5Bar-code shipping tag
738D226X0100B6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Series
    738D
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TRAY, PLASTIC
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Tan Delta
    0.097
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    20.22mm