  • 741X083560JPTR
741X083560JPTR
advertisement
Manufacturer No:
741X083560JPTR
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-741X083560JPTR
Package:
0804
Datasheet:
741X083560JPTR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
741X083560JPTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0804
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Convex
  • Resistance
    56Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Depth
    1mm
  • Military Standard
    Not
  • Number of Resistors
    4
  • Length
    2mm