  • 741X1631001FP
741X1631001FP
advertisement
Manufacturer No:
741X1631001FP
HK JDW NO:
221-741X1631001FP
Package:
1506, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
741X1631001FP
Step5Bar-code shipping tag
741X1631001FP
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.156Lx0.063W 3.95mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    16
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.504W
  • Working Voltage
    25V
  • Size Code
    0615
  • Power Per Element
    62.5mW
  • First Element Resistance
    1000Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm