  • 742C083393JP
742C083393JP
advertisement
Manufacturer No:
742C083393JP
HK JDW NO:
221-742C083393JP
Datasheet:
742C083393JP
Step5Bar-code shipping tag
742C083393JP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    39kOhm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.252W
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0612
  • Power Per Element
    62.5mW
  • First Element Resistance
    39000Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm