  • 743C043332JP
743C043332JP
advertisement
Manufacturer No:
743C043332JP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
HK JDW NO:
221-743C043332JP
Package:
1008, Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
743C043332JP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
743C043332JP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    100mW
  • Element Power Dissipation
    0.1W
  • First Element Resistance
    3300Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    743
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.100Lx0.079W 2.54mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    2
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    100V