  • 743C083332JPTR
743C083332JPTR
advertisement
Manufacturer No:
743C083332JPTR
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-743C083332JPTR
Package:
Molded
Datasheet:
743C083332JPTR
Step5Bar-code shipping tag
743C083332JPTR
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
    2007
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Concave
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    400mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    2mm
  • Military Standard
    Not
  • Number of Contacts
  • Number of Resistors
    4
  • Length
    5.08mm
  • Width
    2mm