  • 744C043333JTR
744C043333JTR
advertisement
Manufacturer No:
744C043333JTR
Manufacturer:
CTS Resistor Products
HK JDW NO:
221-744C043333JTR
Package:
1210 (3225 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
744C043333JTR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
744C043333JTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    744
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.100W 3.20mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    33kOhm
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm