  • 744C043334JP
744C043334JP
advertisement
Manufacturer No:
744C043334JP
HK JDW NO:
221-744C043334JP
Package:
1210 (3225 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
744C043334JP
Step5Bar-code shipping tag
744C043334JP
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.100W 3.20mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    330kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    2
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Number of Elements
    1
  • Number of Resistors
    2
  • Power Per Element
    125mW
  • First Element Resistance
    330000Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm