  • 744C043473JPTR
744C043473JPTR
advertisement
Manufacturer No:
744C043473JPTR
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-744C043473JPTR
Package:
1206
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
744C043473JPTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    47kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Contacts
    4
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    125mW
  • Height
    711.2μm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.54mm