  • 745C101151JTR
745C101151JTR
advertisement
Manufacturer No:
745C101151JTR
Manufacturer:
CTS Resistor Products
HK JDW NO:
221-745C101151JTR
Package:
2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
745C101151JTR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
745C101151JTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    745
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm