  • 746X101472J
746X101472J
advertisement
Manufacturer No:
746X101472J
Manufacturer:
CTS Resistor Products
HK JDW NO:
221-746X101472J
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
746X101472J
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
746X101472J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Series
    746
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Number of Elements
    8
  • Working Voltage
    25V
  • Size Code
    0613
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    31mW
  • Element Power Dissipation
    0.031W
  • First Element Resistance
    4700Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm