  • 752101102GTR7
752101102GTR7
advertisement
Manufacturer No:
752101102GTR7
Manufacturer:
CTS Resistor Products
HK JDW NO:
221-752101102GTR7
Package:
10-SRT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
752101102GTR7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Size / Dimension
    0.565Lx0.080W 14.35mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1.4W
  • Number of Elements
    9
  • Working Voltage
    25V
  • Number of Resistors
    9
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    80mW
  • Element Power Dissipation
    0.12W
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.53mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    10-SRT
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C