  • 753101472GPTR7
753101472GPTR7
advertisement
Manufacturer No:
753101472GPTR7
Manufacturer:
CTS Resistor Products
HK JDW NO:
221-753101472GPTR7
Package:
10-SRT
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 6989
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
753101472GPTR7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    10-SRT
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    753
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.080W 7.49mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.68W
  • Number of Elements
    9
  • Working Voltage
    25V
  • Number of Resistors
    9
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    40mW
  • Element Power Dissipation
    0.06W
  • First Element Resistance
    4700Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.53mm