  • 75PN3220JM01K
75PN3220JM01K
advertisement
Manufacturer No:
75PN3220JM01K
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-75PN3220JM01K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
75PN3220JM01K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220nF
  • Lead Pitch
    22.5mm