  • 766141152GPTR7
766141152GPTR7
advertisement
Manufacturer No:
766141152GPTR7
HK JDW NO:
221-766141152GPTR7
Package:
14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Step5Bar-code shipping tag
766141152GPTR7
  • Package / Case
    14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.341Lx0.154W 8.65mmx3.90mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.5kOhm
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    1.6W
  • Number of Elements
    13
  • Working Voltage
    50V
  • Number of Resistors
    13
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    80mW
  • Element Power Dissipation
    0.12W
  • First Element Resistance
    1500Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.069 1.75mm