  • 766141153GP
766141153GP
advertisement
Manufacturer No:
766141153GP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
HK JDW NO:
221-766141153GP
Package:
14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
766141153GP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    14
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    766
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.341Lx0.154W 8.65mmx3.90mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    14
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    15kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.12W
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    3424
  • Number of Resistors
    13
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    80mW
  • Height Seated (Max)
    0.069 1.75mm