  • 766161271JP
766161271JP
advertisement
Manufacturer No:
766161271JP
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-766161271JP
Package:
Ceramic
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
766161271JP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.12W
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    3924
  • Network Type
    Bussed
  • Length
    9.9mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Silver, Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Number of Pins
    16
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
    Gull Wing
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    270Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    1.8W