  • 766163181GP
766163181GP
advertisement
Manufacturer No:
766163181GP
HK JDW NO:
221-766163181GP
Package:
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Step5Bar-code shipping tag
766163181GP
  • Package / Case
    16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.390Lx0.154W 9.90mmx3.90mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm
  • Packing Method
    TR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.24W
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    3915
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    160mW
  • Height Seated (Max)
    0.069 1.75mm