  • 767143111GP
767143111GP
advertisement
Manufacturer No:
767143111GP
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-767143111GP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
767143111GP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Series
    767
  • Tolerance
    2%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    14
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    110Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    TR, 13 INCH; TUBE
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    7
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    2239
  • Number of Resistors
    7
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    1.3W
  • Element Power Dissipation
    0.3W