  • 767143563GP
767143563GP
advertisement
Manufacturer No:
767143563GP
HK JDW NO:
221-767143563GP
Package:
14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Step5Bar-code shipping tag
767143563GP
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.390Lx0.220W 9.91mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    56kOhm
  • Number of Functions
    7
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    50V
  • Number of Resistors
    7
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • First Element Resistance
    56000Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.093 2.36mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C