  • 767163181GPTR13
767163181GPTR13
advertisement
Manufacturer No:
767163181GPTR13
HK JDW NO:
221-767163181GPTR13
Package:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Step5Bar-code shipping tag
767163181GPTR13
  • Package / Case
    16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.440Lx0.220W 11.18mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    8
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    2.3W
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    2244
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.093 2.36mm