  • 768141474GPTR13
768141474GPTR13
advertisement
Manufacturer No:
768141474GPTR13
Manufacturer:
CTS Resistor Products
HK JDW NO:
221-768141474GPTR13
Package:
14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
768141474GPTR13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Number of Pins
    14
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    768
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.390Lx0.220W 9.91mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    14
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    470kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Number of Elements
    13
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    2239
  • Number of Resistors
    13
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    100mW
  • Element Power Dissipation
    0.15W
  • First Element Resistance
    470000Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm