  • 768201562GP
768201562GP
advertisement
Manufacturer No:
768201562GP
HK JDW NO:
221-768201562GP
Package:
20-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Step5Bar-code shipping tag
768201562GP
  • Package / Case
    20-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Number of Pins
    20
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.540Lx0.220W 13.70mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Number of Terminations
    20
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.6kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag) - with Nickel (Ni) barrier
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Number of Elements
    19
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    2254
  • Number of Resistors
    19
  • Power Per Element
    100mW
  • Element Power Dissipation
    0.15W
  • First Element Resistance
    5600Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm