  • 768203270GPTR13
768203270GPTR13
advertisement
Manufacturer No:
768203270GPTR13
Manufacturer:
CTS Resistor Products
HK JDW NO:
221-768203270GPTR13
Package:
20-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
768203270GPTR13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    20-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Number of Pins
    20
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    768
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.540Lx0.220W 13.70mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    20
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    27Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Number of Functions
    10
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    2254
  • Number of Resistors
    10
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm