  • 77F821J-TR-RC
77F821J-TR-RC
advertisement
Manufacturer No:
77F821J-TR-RC
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-77F821J-TR-RC
Package:
Axial
Datasheet:
77F821J-TR-RC
Description:
Ind RF Choke Bobbin Core 820uH 5% 796KHz 45Q-Factor Ferrite 105mA AXL T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
77F821J-TR-RC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    77F
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.410L 3.99mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    14Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Conformal Coated
  • Current Rating
    105mA
  • Lead Length
    25.4mm
  • Inductance
    820μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • DC Resistance (DCR)
    14Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.4MHz
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Q @ Freq
    45 @ 796kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Rated Current-Max
    0.105A
  • Diameter
    3.99mm