  • 790D225X0040B2B
790D225X0040B2B
advertisement
Manufacturer No:
790D225X0040B2B
HK JDW NO:
866-790D225X0040B2B
Datasheet:
790D225X0040B2B
Description:
2.2μF 20% 125°C-Max -55°C-Min Polar Molded
Step5Bar-code shipping tag
790D225X0040B2B
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Depth
    4.8mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Length
    7.3mm