  • 790D227X0010D2BE3
790D227X0010D2BE3
advertisement
Manufacturer No:
790D227X0010D2BE3
HK JDW NO:
866-790D227X0010D2BE3
Datasheet:
790D227X0010D2BE3
Description:
220μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 400mOhm Polar Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
790D227X0010D2BE3
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220μF
  • Depth
    12.3mm
  • Lead Pitch
    10.16mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    400mOhm
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    10.5mm
  • Length
    12.3mm