  • 7B-12.000MAAJ-T
7B-12.000MAAJ-T
advertisement
Manufacturer No:
7B-12.000MAAJ-T
HK JDW NO:
832-7B-12.000MAAJ-T
Datasheet:
7B-12.000MAAJ-T
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
7B-12.000MAAJ-T
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    0.003%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TR
  • Depth
    3.2mm
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L5.0XB3.2XH0.9 (mm)/L0.197XB0.126XH0.035 (inch)
  • Operating Frequency
    12MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    1 µW
  • Height
    1.0414mm
  • Height Seated (Max)
    0.041 1.05mm