  • 7B-24.576MEEQ-T
7B-24.576MEEQ-T
advertisement
Manufacturer No:
7B-24.576MEEQ-T
HK JDW NO:
832-7B-24.576MEEQ-T
Datasheet:
7B-24.576MEEQ-T
Step5Bar-code shipping tag
7B-24.576MEEQ-T
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    0.001%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Depth
    3.2mm
  • Frequency
    24.576MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohms
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Height
    1.0414mm
  • Height Seated (Max)
    0.041 1.05mm
  • Length
    5mm
  • Width
    3.2mm