  • 7M-12.000MAAJ-T
7M-12.000MAAJ-T
advertisement
Manufacturer No:
7M-12.000MAAJ-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-7M-12.000MAAJ-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
7M-12.000MAAJ-T
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
7M-12.000MAAJ-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    1 µW
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    7M
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    0.003%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • Depth
    2.5mm
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm