  • 7M-26.000MAHV-T
7M-26.000MAHV-T
advertisement
Manufacturer No:
7M-26.000MAHV-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-7M-26.000MAHV-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
7M-26.000MAHV-T
Description:
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
7M-26.000MAHV-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    7M
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    26MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohms
  • Load Capacitance
    8pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm