  • 7M-50.000MAAJ-T
7M-50.000MAAJ-T
advertisement
Manufacturer No:
7M-50.000MAAJ-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-7M-50.000MAAJ-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
7M-50.000MAAJ-T
Description:
CRYSTAL 50.0000MHZ 18PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
7M-50.000MAAJ-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Additional Feature
    TR
  • Depth
    2.5mm
  • Frequency
    50MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.7 (mm)/L0.126XB0.098XH0.028 (inch)
  • Operating Frequency
    50MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    1 μW
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    7M
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    0.003%