  • 7S-19.200MAHE-T
7S-19.200MAHE-T
advertisement
Manufacturer No:
7S-19.200MAHE-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-7S-19.200MAHE-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
7S-19.200MAHE-T
Description:
Crystal 19.2MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 12pF FUND 100Ohm 4-Pin SMD T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
7S-19.200MAHE-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    7S
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TR
  • Depth
    2mm
  • Frequency
    19.2MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L2.5XB2.0XH0.75 (mm)/L0.098XB0.079XH0.03 (inch)
  • Operating Frequency
    19.2MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100Ohm
  • Load Capacitance
    12pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    1 µW
  • Height
    838.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm