  • 7XZ-32.768KDE-T
7XZ-32.768KDE-T
advertisement
Manufacturer No:
7XZ-32.768KDE-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-7XZ-32.768KDE-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
7XZ-32.768KDE-T
Description:
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
7XZ-32.768KDE-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    32.768kHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    3mA
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Height
    1.0922mm
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    7XZ
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm