  • 8.0SMDJ60CA
8.0SMDJ60CA
advertisement
Manufacturer No:
8.0SMDJ60CA
HK JDW NO:
461-8.0SMDJ60CA
Datasheet:
8.0SMDJ60CA
Description:
Quantity:
In Stock : 3182
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
8.0SMDJ60CA
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Power Dissipation-Max
    6.5W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    66.7V
  • Power - Peak Pulse
    8000W 8kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    82.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    96.8V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    60V
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    60V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    8000W