  • 80PZF22M8X9
80PZF22M8X9
advertisement
Manufacturer No:
80PZF22M8X9
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-80PZF22M8X9
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAP ALUM POLY HYB 22UF 80V T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
80PZF22M8X9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Surface Mount Land Size
  • Mfr
    Rubycon
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    PZF
  • Size / Dimension
    0.315" Dia (8.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Hybrid
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    80 V
  • Capacitance
    22 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    45mOhm
  • Lead Spacing
    0.138" (3.50mm)
  • Ripple Current @ Low Frequency
    55 mA @ 100 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.1 A @ 100 kHz