  • 824MY-391K
824MY-391K
advertisement
Manufacturer No:
824MY-391K
Manufacturer:
Toko
HK JDW NO:
4668-824MY-391K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
824MY-391K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Toko stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
824MY-391K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    520mA
  • Inductance
    390 μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • Current
    1.24A
  • Frequency - Self Resonant
    1.4MHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    130mOhm
  • Diameter
    10.5mm
  • Height
    15.5mm